corona massage

ماساژ برای کرونا مفید است؟

متاسفانه چندیست ویروس کرونا به کشور ما رسیده است و در بین جامعه ماساژ نیز صحبت های زیادی در مورد اثرات ماساژ بر روی ویروس کرونا می باشد که آیا در این شرایط ما می توانیم برای مشتریان خود از خدمات ماساژ استفاده نماییم یا خیر . برای بررسی این سوال مهم که آیا با ماساژ می توان به رفع و درمان کرونا ویروس کمک کرد یا خیر مطلب زیر را بخوانید.


ویروس کرونا چیست ؟

طبق اعلام وب سایت ویکی پدیا کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ کروناویروس هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است. آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

 

ماساژ ریه


علائم ویروس کرونا چیست؟

علایم بیماری شامل تب بالا ، سرفه های خشک و گاهی مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس، تند نفسی و گلودرد و آبریزش بینی است.
نحوه انتقال ویروس کرونا به چه صورت است؟

بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌ است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند.
ماساژ سیستم دفاعی بدن را تقویت می نماید پس برای رفع کرونا مفید است؟

متاسفانه بر خلاف شایعات موجود باید گفت که هر چند ماساژ می تواند باعث تقویت سیستم دفاعی بدن شود اما با توجه به راههای انتقال ساده آن مانند تماس دست با بدن از انجام هرگونه ماساژ جدا پرهیز نماییم.انجام ماساژهای بازتابی با رعایت نکات بهداشتی نیز شاید به ذهن برخی ماسورهای عزیز برسد اما با توجه به اینکه هنوز در این زمینه تحقیقاتی انجام نشده است این مورد نیز چندان به کار نخواهد آمد.
ماساژ برای ویروس کرونا چگونه اجرا می شود؟

با توجه به اینکه این ویروس بر اثر تماس پوست و از طریق عطسه به سادگی منتقل می شود پس باید از هر گونه تماس فیزیکی ماسور با ماساژ گیرنده اجتناب شود و اگر در مواردی به اجبار ماساژ صورت پذیرفت بدن هر دو نفر توسط محلول الکل و همچنین آب و صابون شسته و تمیز شود.

صحبت پایانی ...

هدف ماساژ چیزی جز ارائه سلامتی به مشتریان نیست و امروز که درگیر این ویروس خطرناک هستیم بهتر است مدتی از انجام خدمات ماساژ صرف نظر نماییم . آموزشگاه ورزمان نیز از روز اول شیوع این بیماری در کشور تمام فعالیت های خود را به حالت تعلیق درآورده است.به امید روزی که هیچ انسانی داغدار و ناراحت عزیزش برای بیماری نباشد.

این عناوین را هم بخوانید