شغل ماساژ,حقوق ماساژور,درآمد ماساژ

درباره درآمد و حقوق شغل ماساژور در تهران و خارج از کشور

شغل ماساژ علاقه مند هستید و برای یادگیری ماساژ در ذهن خود زمانی را تعیین کرده اید که روزی در یکی از کلاسهای ماساژ شرکت نمایید و مدرک معتبر ماساژ بگیرید؟می توانید این مقاله درباره شغل ماساژ را به صورت کامل مطالعه کنید. سعی کردیم نکاتی را در مورد شرایط یادگیری شغل ماساژ برای شما بیان کنیم.

شغل ماساژور چیست؟

شغل ماساژور از چه زمانی شکل گرفته است؟ به زمان های بسیار قدیم برمی‌گردد ایرانیان در ماساژ از قدیم‌الایام پیشرو بودند و ابوعلی سینا یکی از دانشمندان مهم در این عرصه بود.افراد از یادگیری ماساژ اهداف زیادی را دنبال می کند برخی با هدف کسب درآمد و برخی برای ارائه خدمات ماساژ به اعضای خانواده یا دوستان خود نسبت به یادگیری شغل ماساژ اقدام می‌کنند.در این جا سعی کردیم برای شما نکاتی را بیاوریم که نشان میدهند یادگیری شغل ماساژ برای هر فرد می تواند مفید می باشد.شغل ماساژ رو به رشد است . امروزه بسیاری از افراد به دنبال جایگزینی طب های مکمل قدیمی به جای طب های نوین درمان هستند برای مثال خیلی از افراد قبل از مراجعه به پزشک عمومی به یک متخصص طب سنتی مراجعه می‌کند و یا افراد برای درمان امراض و بیماری های خود در منزل ابتدا داروهای گیاهی را مصرف می‌کنند تا مواد شیمیایی را وارد بدن خود نکنند.هر روزی که می گذرد فواید ماساژ برای همهی مردم بیشتر نمایان می شود.ماسورهای خوب سریع برجسته و بولد می شوند و درآمد ماساژ خود را افزایش می دهند.گاها دیده شده است که ماساژ در پایین ترین نقاط شهر با قیمت های بالای شهر ارائه می شود که این نشان از اثر بخشی کار دست ماسور دارد.

درباره شغل ماساژ بیشتر بدانید

بسیاری از افراد با هدف کسب درآمد و یا شغل دوم نسبت به یادگیری آموزش شغل ماساژ اقدام میکنند در واقع ماساژ مجموعه ای از حرکات منظم و ریتمیک است که برای یک هدف خاص بر روی بدن اجرا می‌شود و کسب درآمد از ماساژ به اجرای درست این تعریف از ماساژ توسط ماساژور برمی گردد.ماساژ می تواند چندین برابر یک شغل عادی برای شما درآمد داشته باشد به شرطی که بتوانید تکنیک های ماساژ را به صورت اصولی اجرا نمایید و رضایت مشتری را جلب نمایید.برای انتخاب شغل ماساژ دو راه پیش رو دارید یا ماساژ را در سطح حرفه ای یاد بگیرید که این خود نیازمند "تجربه" و "علم" است و یا اینکه فقط با اهداف ریلکسی به صورت ساده ان را بیاموزید که سختی های های اولی را ندارد هر چند که این سختی ها برای مشتاقان یادگیری بسیار راحت و شیرین خواهد بود. از دیگر علل که ماساژ برای درمان و یا ریلکسیشن بیشتر از علوم نوین و طب پزشکی حاضر مورد استفاده قرار می گیرد عدم دخالت مواد شیمیایی و یا تهاجمی بودن این روش درمان است ماساژ با روغن های مناسب می تواند به رفع گرفتگی و سایر مشکلات پوستی و عضلانی کمک شایانی نماید.ماساژور می تواند با تمرین زیاد به درآمد بالا برسد.
درباره شغل ماساژ باید بدانید که یک ماسور با استفاده از دست ، انگشتان دست ، ساعد ، آرنج و بعضی اوقات پا با لمس بافت های بدن و ماهیچه های مراجعان به درمان آسیب های آنها کمک می کند. با لمس درد را تسکین می دهد ، به توانبخشی آسیب ها ، بهبود گردش خون ، تسکین استرس ، افزایش آرامش و کمک به سلامتی عمومی مراجعان کمک می کنند.قبل از شروع به ماساژ ابتدا با صحبت کردن با مشتری اطلاعاتی را در مورد ، سابقه پزشکی ، شناخت آسیب ها و نواحی دردناک یا تنش بدن فرد مراجعه کننده را بدست آورید.یک ماسور ممکن است هنگام درمان مشتری از لوسیون و روغن و میز یا صندلی ماساژ استفاده کنند. طول درمان ماساژ می تواند به اندازه 5-10 دقیقه کوتاه باشد یا بیش از یک ساعت طول بکشد. معمولاً نوع ماساژ که فرد دریافت می کند به نیاز و وضعیت جسمی مشتری بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از تکنیک خاصی برای مراجعان مسن استفاده شود که آنها را برای ورزشکاران استفاده نمی کنند. یا برخی از اشکال ماساژ فقط به یک نوع مشتری داده می شود. به عنوان مثال ،ماساژ قبل از تولد به زنان باردار داده می شود. متخصصان ماساژ می توانند از انواع مختلف ماساژ مانند : ماساژ سوئدی ، ماساژ با بافت عمیق و ماساژ ورزشی فقط تعداد معدودی از روشهای ماساژ درمانی است.

درآمد شغل ماساژ چقدر است؟

به عنوان یک ماسور احتمالا درامد شغل ماساژوری برای شما مهم خواهد بود ، باید در نظر داشته باشید که فرصت های خوبی برای کسب درآمد خواهید داشت اما این مربوط به تجربه و محل کار شما و توانایی شما در جذب مشتری بستگی دارد. ایجاد یک لیست منظم از مشتریان می تواند درآمد پایداری را فراهم کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که درآمد بیشتری کسب کنید ، درامد واقعی ممکن است بر اساس تخصص در این زمینه ، مکان ، سالها تجربه و عوامل دیگر متفاوت باشد.حقوق ماساژ معمولا بیشتر به صورت درصدی می باشد و از 30 تا 70 درصد متغیر می باشد.البته برخی از مراکز ماساژ با توجه به حجم مراجعه کنندگان خود برای ماساژورهای خود گاها حقوق ثابت صرف یا حقوق با درصد در نظر می گیرند.میزان تعرفه یک جلسه ماساژ معمولا بر اساس مدت زمان و نوع سبک ماساژ تعیین می گردد که در شهرها و مناطق بالا و پایین شهر بسیار متغیر است.

 

شغل ماساژ,حقوق ماساژور,درآمد ماساژ

فرصت های شغلی ماساژ کجاست؟

ماساژ یک شغل بسیار عالی از لحاظ و نیمه وقت بودن برای افراد جویای کار است شما می توانید شغل ماساژ را به صورت نیمه وقت با روزی یک ساعت کار شروع نمایید و سپس آن را به شغل اول خود تبدیل نمایید.معمولا ماساژ به صورت پاره وقت در مکان هایی نظیر استخرها ، هتلها ، سالن های زیبایی و مراکز تفریحی اجرا می شود شما می توانید با مدیریت زمان خود در تایم خالی در محل کار حاضر شوید و نسبت به کسب درآمد از ماساژ دادن اقدام کند.

 • استخر
 • سالن زیبائی
 • باشگاه ورزشی
 • تیم های ورزشی
 • سالن های آرایشگری
 • مرکز اسپا
 • حمام های سنتی
 • ماساژ در منزل
 • کلینیک فیزیوتراپی
 • کلینیک های توانبخشی
 • کلینیک های لاغری
 • و . . .

حقوق ماساژور در تهران چقدر است؟

حقوق یک ماساژور در تهران یا سایر شهرهای ایران به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه قصد داریم به برخی از موارد آن می پردازیم.معمولا دستمزد یک ماساژور بر اساس منطقه جغرافیایی که خدمت می دهد و همچنین اینکه ماساژور چقدر تبحر دارد می تواند مشتری را راضی نگه دارد.همچنین اگر ماسور سبک های تخصصی بتواند ارائه نماید می تواند درآمد بیشتری کسب نماید.هم اکنون حقوق یک ماساژور در کلان شهر تهران از ساعتی 80 هزار تومان تا 300 هزار تومان به طور متوسط برای هر جلسه ماساژ محاسبه می شود.(سال 98)

استخدام ماساژور در خارج از کشور مانند ترکیه و دبی چگونه است؟

اگر قصد مهاجرت از کشور را دارید می توانید در انور مرزها روی یک شغل پردرامد از ماساژ حساب کنید.کافیست سرچ کوتاهی در سایت های خارجی برای درآمد شغل ماساژ بزنید تا متوجه اهمیت این شغل بشوید.هزینه یادگیری ماساژ در ایران بسیار ارزانتر از خارج از کشور است و همچنین مدارک ماساژ نظیر سازمان فنی و حرفه ای بسیار معتبر برای کار در اروپا و امریکا می باشد.استخدام ماساژور در دبی و ترکیه با مشاهده کار ماساژور و کیفیت تکنیک های اجرایی توسط ماساژور صورت می گیرد و سیستم درصدی و حقوق نیز در آنجا برقرار است.البته باید قبل از مهاجرت به ترکیه یا دبی از سایت های کاریابی رسمی آن کشور اطلاعات لازم را کسب نماییم.

هزینه آموزش شغل ماساژ چقدر است؟

برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر یادگیری و آموزش ماساژ نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد و همچنین تهیه ابزار و ملزومات ان با کمترین مبلغ قابل تهیه است.جالب است بدانید هزینه آموزش ماساژ نسبت به بسیاری از کشورها دارای مبالغ بسیار پایینی می باشد.در حال حاضر شما با صرف دو میلیون تومان هزینه می توانید نسبت به یادگیری شغل ماساژ اقدام نمایید و با پیدا کردن 20 مشتری حداقل پولی که در این راه سرمایه گذاری کردید را به دست بیاورید.شما کدام شغل را سراغ دارید با صرف این هزینه کم و تعداد مشتری بتواند این چنین پر سود باشد؟
شرایط کاری یک ماسور در انجام ماساژ به شدت به مکان و آنچه مشتری می خواهد بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک ماساژ به منظور کمک به توانبخشی مشتری با یک آسیب ممکن است در یک محیط روشن با چند مشتری دیگر که در همان اتاق معالجه می کنند انجام شود. اما در هنگام انجام ماساژ برای کمک به آرامش مشتری، شرایط کاری ماساژ درمانی به طور کلی در تنظیمات کم نور کار می کنند و از شمع ، بخور دادن و موسیقی آرامش بخش استفاده می کنند.

چگونه می توان از عوارض ناشی ازشغل ماساژ جلوگیری کرد

از آنجا که ماساژ از نظر جسمی کاری طاقت فرسا است ، در صورت عدم استفاده از تکنیک های مناسب ، معایب شغل ماساژ را خواهید دید . مشکلات حرکتی تکراری و خستگی از ایستادن برای دوره های طولانی متداول است.درمانگران می توانند با استفاده از مکانیک خوب بدن ، فاصله مناسب جلسات ، ورزش و در بسیاری موارد دریافت ماساژ به طور مرتب ، این خطرات را محدود کنند.بسیاری از متخصصین ماساژ درمانی نیمه وقت کار می کنند.از آنجا که درمانگران در بیشتر موارد با قرار ملاقات کار می کنند ، برنامه آنها و تعداد ساعات کار هر هفته به طور قابل توجهی متفاوت است. علاوه بر دادن ماساژ ، متخصصان درمانی خصوصاً افرادی که خود اشتغالی دارند ، ممکن است وقت خود را صرف ضبط یادداشت های مشتری ، بازاریابی ، رزرو مشتری ، شستشوی ملافه ها و انجام سایر کارهای عمومی تجاری کنند.

توصیه پایانی برای ورود به شغل ماساژ

اگر روابط عمومی خوبی دارید می توانید یک ماساژور خوب باشید در واقع ارتباط با افراد و هنر گوش دادن به صحبت کردن می تواند به شما در جذب مشتری در حرفه ی ماساژ کمک شایانی نماید و این مهم در مواردی که شما مشتری خصوصی دارید و در منزل به کار مثل مشغول هستید نمود بیشتری پیدا می‌کند.همین امروز برای یادگیری این شغل شفابخش اقدام کنید.

این عناوین را هم بخوانید