prostate

مطالبی که درباره آموزش ماساژ پروستات نمی دانید؟؟؟

پروستات یک اندام مردانه است که در قسمت تحتانی شکم واقع شده است. مهم‌ترین مشکلی که برای پروستات ایجاد می‌شود، سرطان پروستات است. ولی بیماری‌های دیگری نیز ایجاد می‌شوند که اهمیت کمتری دارند و کشنده نیستند مثل پروستاتیت یا التهاب پروستات؛ که توصیه می‌شود در التهاب پروستات حاد ماساژ و یا معاینه رکتال انجام نشود،

ویکی پدیا در رابطه با پروستات اینگونه تشریح می نماید که : پروستات یا پروفسرته (به انگلیسی: Prostate) عضوی از دستگاه تناسلی مردانه است و به اندازه و شکل یک گردوی کوچک، در ابتدا مجرای ادراری در لگن خاصره قرار دارد. پروستات غده‌ای است سفت به شکل یک هرم وارونه که قسمتی از آن بافت غددی و قسمتی بافت عضلانی – همبندی دارد و مجرای ادرار پروستاتی را احاطه می‌نماید. غده پروستات در موقع انزال منقبض می‌شود و ماده شیری رنگ قلیایی به منی اضافه می‌کند. حالت ژلاتینی منی به‌دلیل همین اتفاق است. ترشحات پروستات در انسان به‌طور تقریبی و معمولی حدود ۳۰ درصد حجمی منی را تشکیل می‌دهد.غدهٔ پروستات در سراسر دوران کودکی نسبتاً کوچک باقی می‌ماند و در سن بلوغ تحت تأثیر تستوسترون شروع به رشد می‌کنند. این غده در حدود سن ۲۰ سالگی به یک اندازهٔ تقریباً ثابت می‌رسد و تا سن حدود ۴۰ تا ۵۰ سالگی به همین اندازه (حدود ۳۰ سی سی) باقی می‌ماند. وزن پروستات در فرد بالغ سالم حدود ۲۰–۲۵ گرم و اندازه آن ۴×۲×۳ سانتی‌متر است.

 

ماساژ پروستات

 حتما بخوانید : پنج مزیت آموزش دوره ماساژ فنی و حرفه ای که نمی دانید

بیماری های پروستات به چند دسته تقسیم می شوند

*پروستاتیت (التهاب پروستات) که بیشتر به وسیله یک عفونت میکروبی ایجاد می‌شود.
*هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات (BPH) یا بزرگی خوش‌خیم پروستات که بزرگی غیرسرطانی غده پروستات و یکی از شایعترین اشکال بیماری پروستات است که تقریباً در نیمی از مردان بالای پنجاه سال دیده می‌شود.
*سرطان پروستات یک بیماری بالقوه شدید است، زیرا بدخیم می‌باشد.

چرا که خطر گسترش عفونت به خون و ایجاد مشکلات حادتر وجود دارد. آموزش ماساژ پروستات فقط برای حرفه‌ای‌ها نیست! با ما باشید تا هم احتیاطات ماساژ پروستات و هم تکنیک‌های انجام آن را به شما بیاموزیم.پروستات یک اندام مردانه است که در قسمت تحتانی شکم واقع شده است. مهم‌ترین مشکلی که برای پروستات ایجاد می‌شود، سرطان پروستات است. ولی بیماری‌های دیگری نیز ایجاد می‌شوند که اهمیت کمتری دارند و کشنده نیستند مثل پروستاتیت یا التهاب پروستات؛ که توصیه می‌شود در التهاب پروستات حاد ماساژ و یا معاینه رکتال انجام نشود، چرا که خطر گسترش عفونت به خون و ایجاد مشکلات حادتر وجود دارد. آموزش ماساژ پروستات فقط برای حرفه‌ای‌ها نیست! با ما باشید تا هم احتیاطات ماساژ پروستات و هم تکنیک‌های انجام آن را به شما بیاموزیم.ماساژ پروستات در اسلام و طب کهن ایرانی توسط طبیبان انجام می شده است و اکنون نیز توسط پزشکی طب نوین در حال انجام دادن است.به نوشته ویکی پدیا براساس استفتائاتی که از مهدی هادوی تهرانی شده، انگشت کردن زن در مقعد شوهر برای مالش پروستات ازنظر شرعی جایز است.در بخش پزشکی برای گرفتن آزمایش semen (تعداد مشخص اسپرم در مایع منی) همسر شخص می تواند از این روش استفاده کند. اما در بخش پزشکی مشخص نیست.ماساژ پروستات توسط خود فرد به هیچ عنوان توصیه نمی شود و باید متخصص و پزشک حاذق آن را انجام دهد.ماساژ پروستات،اگر بصورت درست و صحیح و علمی انجام شود دارای فواید مهمی برای ماساژ گیرنده خواهد بود و بر عکس اگر فرد ماسور یا پزشک اطلاعات درستی از بیماری نداشته باشد مضرات ماساژ پروستات بیشتر از فواید آن است.آموزش ماساژ پروستات در منزل به هیچ عنوان توصیه نمی شود و این شیوه درمانی حتما باید در بیمارستان ها و کلینیک ها انجام شود.قبل از شروع فرایند درمان آزمایش های لازم برای ماساژ پروستات باید توسط تیم پزشکی به دقت انجام شود.

بیماری های پروستات به چند دسته تقسیم می شوند

معاینه رکتال که برای سلامت مردان به صورت دوره‌ای توصیه شده است، با انگشت انجام می‌شود و موارد خطر بالا را برای مردان مشخص می‌کند. برای ماساژ پروستات هم از همین روش استفاده می‌شود که می‌تواند با انگشت یا وسیله انجام شود.

بیماری های پروستات به چند دسته تقسیم می شوند

بیشتر بخوانید: آموزش ماساژ مردان برای جذب مشتری بیشتر
اگر از وسیله استفاده می‌کنید، قبل و بعد از ماساژ آن را بشویید.
هیچ وقت این وسیله را با دیگری به اشتراک نگذارید. معمولا وسایلی که برای ماساژ پروستات استفاده می‌شود از پلاستیک خشک هستند، ولی با این حال از احتیاط غافل نشوید.
اگر از انگشت استفاده می‌کنید؛ استفاده از دستکش قویا توصیه می‌شود. حتما ناخن‌هایتان را کوتاه کنید تا باعث آزار نشود.
از مقدار زیادی ژل لوبریکانت استفاده کنید.
به آرامی شروع کنید.
از آنجایی که حین ماساژ ممکن است احساس کنید نیاز به دستشویی دارید؛ حتما خودتان را تخلیه کنید.
اگر عفونت مجاری ادراری دارید، بهتر است صبر کنید تا درمان شود و سپس ماساژ پروستات را انجام دهید.


بیماری های پروستات به چند دسته تقسیم می شوند


 اگر قبلا متوجه شده‌اید که مبتلا به سرطان پروستات هستید و این ماساژ را انجام دهید؛ ممکن است سلول‌های سرطانی آسیب بیشتری وارد کنند.
 ممکن است فلور طبیعی که در مجرا وجود دارد (یک سری باکتری به طور طبیعی در مجرای ادراری حضور دارند ) به هم بخورد و حتی وارد بافت اپیدیدیم شود.
 اگر ماساژ پروستات شدید باشد؛ می‌تواند سبب سپتی سمی یا عفونت خون شود.
 پیشابراه زیر پروستات با احتمال بسیار کمی ممکن است پاره شود؛ اگر ناخن‌ها کوتاه نشده باشد و یا از وسیله برای ماساژ استفاده شود.
 تشدید هموروئید (بواسیر )
 تشدید التهاب پروستات به دلیل آزاد کردن سنگ‌های کوچک (این سنگ‌ها به طور طبیعی در همه وجود دارند )

پیشنهاد ویژه : سه کار مهم که بعد از ماساژ تمام بدن باید انجام دهید

ممکن است با خواندن این موارد کلا قید ماساژ پروستات را بزنید! ولی اگر خودتان یا فردی که این ماساژ را انجام می‌دهد با احتیاط برخورد کنید مشکل خاصی پیش نمی‌آید. هر چند در صورتی که تا به حال ماساژ پروستات و یا معاینه پروستات انجام نداده‌اید؛ بهتر است ابتدا به پزشک تان مراجعه کنید.

بیماری های پروستات به چند دسته تقسیم می شوندتکنیک‌های متفاوتی برای ماساژ داخلی (از طریق مقعد )و یا خارجی وجود دارد. در مقاله آموزش "ماساژ پروستات"؛ ما تکنیک ماساژ با انگشت را به شما یاد می‌دهیم. پس مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.در صورتی که ماساژتان را خودتان بخواهید انجام دهید، ممکن است در انتها چندان راضی نباشید. با توجه به اینکه لازم است خم شوید تا انگشت تان به راحتی بتواند حرکات را انجام دهد. پس اگر می‌خواهید در حین ماساژ ریلکس باشید از پارتنرتان بخواهید این ماساژ را برای‌تان انجام دهد.


 ابتدا دراز بکشید و سعی کنید ریلکس باشید. چند نفس عمیق بکشید.
 بهتر است پارتنرتان با ماساژ خارجی شروع کند.
 پارتنرتان بایستی انگشتش را (ترجیحا انگشت سبابه ) به آرامی وارد مقعد تان کند.
 اگر اولین تجربه‌تان است، هرچه این حرکت به آرامی صورت بگیرد، بهتر است.
 حالا حدود چند سانتی متر از مقعد بالاتر برود و از شما بپرسد که اوضاع چطور است! پس با پارتنرتان ارتباط برقرار کنید.
 از وی بخواهید مقداری با انگشتش آن قسمت را مالش دهد. اگر واقعا احساسی ندارید از وی بخواهید به عمق بیشتری برود و یا حتی به عقب برگردد و همان مالش‌ها را تکرار کند.
 اگر هنوز هم چیزی احساس نمی‌کنید، هیچ گونه مشکلی وجود ندارد! برخی از افراد پروستات شان درست مثل شماست و حس نمی‌شود.
 اگر اولین بار است که این نوع ماساژ را انجام می‌دهید، بیشتر از 5 دقیقه در روز اصلا توصیه نمی‌شود.

 

نظرات خود را در باره مطالبی که درباره آموزش ماساژ پروستات نمیدانید، با ما به اشتراک بگذازید.

لینک مرتبط: ویکی پدیا

این عناوین را هم بخوانید