Previous Next

آموزش ماساژ دنبالچه یاد بگیرید

دنبالچه استخوان کوچکی در انتهای ستون فقرات است. مشکلاتی که برای دنبالچه به وجود می‌آید، میتواند سبب ایجاد درد در انتهای ستون فقرات و یا درد هنگام نشستن شود. حتی درد در پاها و بازوها به علت فشاری که به انتهای ستون فقرات وارد می‌شود، ایجاد می‌کند. ماساژ دنبالچه یکی از روش‌های درمانی برای شکستگی استخوان دنبالچه و مشکلات دیگری است که برای آن به وجود می‌آید. در مقاله آموزش ماساژ دنبالچه توصیه‌هایی برای شما داریم تا خودتان در خانه بتوانید به تخفیف دردتان کمک کنید.


در  مطلب آموزش ماساژ دنبالچه، با چگونگی بهبودی درد با ماساژ دنبالچه و نحوه انجام آن آشنا میشوید.


چگونه ماساژ دنبالچه به بهبودی درد من کمک می‌کند؟تقویت و کشیدگی عضلات این قسمت میتواند به تخفیف درد کمک کند و از مشکلات آینده نیز پیشگیری کند.پزشکان عموما تقویت عضلات کف لگن را برای بهبود آسیب دنبالچه توصیه می‌کنند. ورزشهای کف لگن عموما به ورزش های کگل معروف هستند. این تمرینات جهت تقویت عضلات کف لگن طراحی شده‌اند که به بهبود مشکلات دنبالچه و بی اختیاری ادراری نیز کمک می‌کنند.برای اینکه این ورزش‌ها را انجام دهید، شما به شناسایی عضلات این قسمت نیاز دارید. برای این هدف زمانی که در حال تخلیه ادرار تان هستید، این کار را متوقف کنید و عضلات این قسمت از بدن را پیدا کنید. اینگونه می‌توانید به تقویت عضلات و محکم سازی‌شان کمک کنید و چندین مرتبه در طول روز این تمرینات را انجام دهید.

 

ماساژ دنبالچهپیشنهاد ویژه:آموزش ماساژ در منزل به روش ساده و کاربردی

توصیه پیش از آموزش ماساژ دنبالچهنفس تان را نگه ندارید، عضلات شکم تان را سفت نکنید و به ران هایتان فشار وارد نکنید.

مفصل ران و عضله پیرفورمیس را تحت کشش قرار دهید.

کشیدن عضله ای به نام پیریفورمیس باعث بهبودی مشکلات دنبالچه‌ای می‌شود.متداول ترین روش برای کشیدن پیریفورمیس، این گونه است که طاق‌باز دراز بکشید و پاهایتان را روی زمین قرار دهید ولی زانوهایتان را خم کنید.حال یک پا را روی پای دیگر بیندازید. پایی که هنوز روی زمین قرار گرفته را در چنگ بگیرید و هر دو پا را به خود نزدیک کنید. زمانی که در مفصل رانتان کشیدگی احساس کردید، برای 20 ثانیه در همان حالت نگه دارید. حال با پای دیگر همین حرکت را تکرار کنید.بیشتر بخوانید: آموزش ماساژ دست 7مرحله ای+ تصویر

 

آموزش ماساژ دنبالچه_کشش در باسن

کشیدگی عضلات باسن نیز درد و سفتی قسمت دنبالچه‌ای و رباط‌هایی که به این قسمت متصل هستند را برطرف میکند.برای کشیدن عضلات باسن، طاق‌باز دراز بکشید و پاهایتان را کاملا روی زمین بکشید.حال یک زانویتان را خم کنید و آن را به سمت شانه مخالف بکشید تا جایی که خودتان کشیدگی عضلات را احساس کنید. برای 20 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس با پا دیگر نیز همین حرکت را انجام دهید.

برای کشیدن عضلات باسن یک تکنیک دیگر به شما توصیه می‌کنیم.روی شکم دراز بکشید. بدنتان را به سمت بازوهای‌تان بکشید و یک زانو را خم کنید. تا حالا حرکت پروانه‌ای را انجام داده‌اید؟ خب اینجا قرار است فقط با یک پایتان یک حرکت نیمه‌پروانه‌ای را انجام دهید. سپس پایتان را به آرامی به سمت جلو و عقب ببرید، ضمن اینکه مفصل ران تان را هم چرخانده‌اید تا بیشترین کشیدگی حاصل شود. برای 20 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس با پای دیگر همین حرکت را انجام دهید.


حتما بخوانید: شرایط ویژه آموزش ماساژ ؛ با وام یک ساله بدون سود


"آموزش ماساژ دنبالچه" - ماساژ بافت‌های عمقیبرای ماساژ دنبالچه، ماساژ بافت‌های عمقی می‌تواند به آزادسازی تنشی که در قسمت دنبالچه‌ای دارد کمک کند. هم چنین نقاط تحریکی دنبالچه و عضلات اطراف را آرام کند. ماساژ بایستی بر روی عضلات لگن، باسن و قسمت پایینی کمر انجام شود. ماساژ باعث بهبودی جریان خون منطقه می‌شود که همین عامل سبب ریلکسیشن در رباط‌های این قسمت می‌شود.


امیدواریم که این مقاله مفید واقع شود لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

https://b2n.ir/r59212

این عناوین را هم بخوانید