سریعترین درمان قطعی جوش و آکنه با روش های خانگی

سریعترین درمان قطعی جوش و آکنه با روش های خانگی

آکنه یکی از شایعترین شرایط پوستی در جهان است که حدود 85 درصد از افراد را در برخی از نقاط زندگی خود تحت تأثیر قرار می دهد.درمان های آکنه می توانند گران باشند و اغلب عوارض جانبی نامطلوبی از جمله خشکی ، قرمزی و تحریک دارند با ما همراه باشید تا با چند درمان قطعی و خانگی آکنه آشنا شوید.


چه عواملی باعث آکنه می شوند؟

آکنه هنگامی شروع می شود که منافذ پوست شما با روغن و سلول های مرده پوست بسته شود.هر منافذ به غده سبزی متصل شده است ، که ماده روغنی به نام سبوم تولید می کند. سبوم اضافی می تواند منافذی را به وجود آورد و باعث رشد باکتری موسوم به Propionibacterium acnes یا P. acnes می شود.گلبولهای سفید خون شما به P. acnes حمله می کند و منجر به التهاب پوست و آکنه می شود. برخی از موارد آکنه شدیدتر از سایرین است ، اما علائم رایج آن شامل سرهای سفید ، جوش های سرسیاه و جوش ها است.عوامل بسیاری در ایجاد آکنه از جمله ژنتیک ، رژیم غذایی ، استرس ، تغییر هورمون ها و عفونت ها نقش دارند.آموزش پوست و زیبائی به شما کمک میکند تا شرایط بهتری را برای پوست خود فراهم کنید.
روش های درمان آکنه در منزل

1. از سرکه سیب استفاده کنید

سرکه سیب با تخمیر سرو سیب یا آب بدون فیلتر سیب فشرده ساخته می شود.مانند سایر سرکه ها ، به دلیل توانایی آن در مبارزه با انواع باکتری ها و ویروس ها شناخته شده است سرکه سیب حاوی اسیدهای آلی متعددی است که نشان داده شده است که آکنه را از بین می برد.حتما بخوانید:جوان سازی پوست صورت با داروهای گیاهی در کمترین زمان

2. یک مکمل روی مصرف کنید

روی یک ماده مغذی اساسی است که برای رشد سلول ، تولید هورمون ، متابولیسم و ​​عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است.همچنین یکی از درمان های طبیعی مورد مطالعه برای آکنه است. تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به آکنه تمایل به داشتن سطح روی کمتر در خون خود نسبت به افرادی که پوست روشن دارند .مطالعات متعددی نشان داده است که مصرف خوراکی روی به کاهش آکنه کمک می کند.

3. یک ماسک عسل و دارچین درست کنید

هر دو عسل و دارچین منبع عالی آنتی اکسیدان ها هستند استفاده از آنتی اکسیدان ها بر روی پوست نسبت به بنزوئیل پراکسید و رتینوئیدها در کاهش آکنه مؤثر است این دو داروی آکنه رایج برای پوست است که خاصیت ضد باکتریایی دارد.عسل و دارچین همچنین توانایی مبارزه با باکتریها و کاهش التهاب را دارند که دو عامل باعث ایجاد آکنه می شوند.

4. با آلوئه ورا مرطوب کنید

آلوئه ورا گیاهی استوایی است که برگ های آن ژل روشنی ایجاد می کند.ژل اغلب به لوسیون ها ، کرم ها ، پمادها و صابون ها اضافه می شود. معمولاً برای درمان سایش ، سوختگی و سایر شرایط پوستی استفاده می شود.ژل آلوئه ورا هنگام استفاده روی پوست ، می تواند به بهبود زخم ها ، درمان سوختگی و مقابله با التهاب کمک کند.آلوئه ورا همچنین حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد است که هر دو در درمان آکنه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

پیشنهاد ویژه: دوره های آموزشی skin care ویژه پزشکان عمومی را اینجا یاد بگیرید

درمان آکنه در منزل ,درمان آکنه

5. مرتباً لایه برداری کنید

لایه برداری فرآیند از بین بردن لایه بالای سلولهای مرده پوست است. می توان با استفاده از یک برس یا اسکراب به صورت مکانیکی برای از بین بردن فیزیکی سلول ها به دست آورد. با از بین بردن سلولهای پوستی که منافذ پوست را مسدود می کنند ، لایه برداری بهبود می یابد و با اجازه دادن به آنها برای عمیق تر شدن نفوذ ، پس از برداشته شدن بالاترین لایه پوست ، درمان های آکنه برای پوست موثرتر است.

امیدواریم این مقاله براتون مفید واقع شود لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

این عناوین را هم بخوانید