بهترین روش آموزش ماساژ ریلکسی

متخصصان نکاتی را در آموزش ماساژ ریلکسی بیان می کنند که شما می توانید روی خودتان امتحان کنید تا سر درد و کمر درد تان را از بین ببرند و به ریلکسیشن شما کمک کنند. بهترین نکات روز دنیا برای یک ماساژ آرامش بخش را اینجا با شما به اشتراک می‌گذاریم.


بهترین روش آموزش ماساژ ریلکسی

متخصصان نکاتی را در آموزش ماساژ ریلکسی بیان می کنند که شما می توانید روی خودتان امتحان کنید تا سر درد و کمر درد تان را از بین ببرند و به ریلکسیشن شما کمک کنند. بهترین نکات روز دنیا برای یک ماساژ آرامش بخش را اینجا با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

 


آموزش ماساژ ریلکسی برای خستگی چشم ها

مجبورید در طول روز مدام به صفحه کامپیوتر زل بزنید و این باعث خستگی چشم هایتان میشود.با آموزش ماساژ این تکنیک‌ها را بیاموزید و با خستگی چشم‌ها خداحافظی کنید. چشم های‌تان را ببندید. انگشت های شست تان را زیر ابروها قرار دهید. از قسمت داخلی چشم ها شروع کنید. شست تان را فشار دهید و به آرامی حرکات دایره واری انجام دهید و ضمن انجام این حرکت به سمت بیرون ابروها حرکت کنید. این حرکت را در تمام سطح چشم هایتان انجام دهید و در نزدیکی پل بینی خاتمه دهید. این حرکت را چندین مرتبه انجام دهید و زمان بیشتری را برای قسمت داخلی چشم؛ جایی که پل بینی به لبه ابروها میرسد، اختصاص دهید. این مکان عموما برای مردم نقطه دردناکی است.

حتما بخوانید: بهترین موسسه ماساژ در ایران کجاست ؟

آموزش ماساژ ریلکسی برای سر درد و تنش

شست دستتان را روی استخوان گونه در نزدیکی گوش بگذارید. با استفاده از نوک انگشتان دیگر تان به آرامی به منطقه گیجگاه (بین چشم و گوش )فشار وارد کنید و مالش دهید. یک فشار محکم و حرکات دایره وار کوچکی اعمال کنید. این حرکات را به سمت بالا و در امتداد خط موها انجام دهید تا زمانی که به خط میانی پیشانی برسید. تمام پیشانی و پوست سر را نیز ماساژ دهید.

ماساژ,آموزش ماساژ ریلکسی,آموزش ماساژ


آموزش ماساژ ریلکسی برای شانه ها

برای انجام این ماساژ، به روغن ماساژ نیاز نیست و به یک توپ تنیس یا چیزی شبیه آن نیاز دارید. حتی بعضی ها که توپ تنیس پیدا نمی کنند، یک سیب از یخچال بر می دارند و کارشان را انجام می دهند! پاهایتان را حدود پنجاه سانتی متر از دیوار پشت سرتان فاصله دهید. حالا یک حرکت اسکات را انجام دهید. به جلو خم شوید و توپ را پشت کمر تان، بالای شانه ها قرار دهید. تصویر زیر چگونگی انجام حرکت اسکات را به خوبی نشان می‌دهد.به آرامی بلند شوید، هر بار در حد ۲ -۳ سانتی متر و به دیوار فشار وارد کنید. اجازه دهید توپ به آرامی پشت تان بچرخد و در طول عضلات کنار ستون مهره ها حرکت کند. هر جا که نقطه تحریکی بود، توقف کنید و آنقدر صبر کنید تا درد ساکت شود. حالا بر عکس کار کنید و در حالی ک می نشینید، حرکت اسکات را انجام دهید. در این حالت توپ به عضلات شانه میرسد. حالا توپ را در طرف دیگر کمرتان قرار دهید و همین ماساژ را تکرار کنید.

ماساژ,آموزش ماساژ,آموزش ماساژ ریلکسی


آموزش ماساژ ریلکسی برای کمر

دستهایتان را روی کمرتان بگذارید، در حالیکه شست ها سمت عقب و انگشتان دیگر جلو را نگاه می کنند. حالا با شست دستتان، به آرامی به عضلات دو طرف ستون مهره ها فشار وارد کنید. اما مواظب باشید روی خود ستون مهره ها این کار را انجام ندهید. حالا با شست دستتان حرکات دایره واری انجام دهید. هر جا که درد احساس کردید، وقت بیشتری بگذارید.تا جایی که دستتان میرسد، با شست دستتان به سمت بالا حرکت کنید. حالا دوباره به سمت پایین حرکت کنید و روی سطح استخوان خاجی فشار وارد کنید.

پیشنهاد ویژه: آموزش ماساژ برای رفع خستگی

آموزش ماساژ ریلکسی برای پاها

با شست دستتان از پاشنه پا به سمت انگشتان را محکم ماساژ دهید و لبه پا را تا جایی که به قاعده انگشت بزرگ پا می‌رسید را مالش دهید. انگشت شست پا را با انگشت اشاره و شست دستتان فشار دهید و در همه اطراف بچرخانید. این حرکت را روی تمام انگشتان پا انجام دهید. تمام انگشتان پا را در دست بگیرید و به سمت جلو و عقب خم و راست کنید. با دست مخالف روی تمام مچ پا ضربه‌های کوچکی با فشار عمیق اعمال کنید.سپس پا را چندین مرتبه به جلو و عقب خم و راست کنید و مچ پا را در تمام جهات بچرخانید.این حرکات را روی پای دیگر نیز اعمال کنید.

امیدواریم این مقاله مفید واقع شود لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

این عناوین را هم بخوانید