home massage

آموزش ماساژ در منزل به روش ساده و کاربردی

این تکنیک‌های ساده به شما کمک می‌کند تا از سفتی و خشکی عضلات و نقاط پرتنشی که در بدنتان احساس می‌کنید، رها شوید. ماساژهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با انگشت، دست و آرنج یا وسایلی مثل توپ تنیس در خانه و خودتان به تنهایی انجام دهید. مقاله آموزش ماساژ در منزل را دنبال کنید و ماساژور حرفه‌ای و شخصی خودتان شوید.


آموزش ماساژ در منزل به روش ساده و کاربردی به شما یاد می دهد چگونه خودتان را بدون هیچ هزینه‌ای در خانه ماساژ دهید!

این تکنیک‌های ساده به شما کمک می‌کند تا از سفتی و خشکی عضلات و نقاط پرتنشی که در بدنتان احساس می‌کنید، رها شوید. ماساژهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با انگشت، دست و آرنج یا وسایلی مثل توپ تنیس در خانه و خودتان به تنهایی انجام دهید. مقاله آموزش ماساژ در منزل را دنبال کنید و ماساژور حرفه‌ای و شخصی خودتان شوید.

 

 ماساژ خانگی

 

آیا ماساژ واقعا برای بدن من فایده دارد؟


اینکه بتوانید در خانه ماساژ بدن دهید؛ علاوه بر برطرف کردن درد و اسپاسم عضلانی فواید بسیار دیگری نیز دارد.

 • رها کردن تنش و ایجاد ریلکسیشن
 • جوان کردن ذهن و جسم
 • آرام کردن سیستم عصبی‌
 • فعال کردن سیستم لنفاوی‌
 • سم زدایی از بدن
 • تحریک کردن انرژی بدن
 • افزایش جریان خون
 • منعطف کردن مفاصل
 • افزایش هوشیاری ذهن
 • ارتقای کیفیت خواب
 • و به غیر از همه این موارد هزینه‌ای لازم نیست برای آن بپردازید!

 

آموزش ماساژ در منزل - ماساژ سر


انگشت شست دستتان را روی استخوان گونه‌تان در کنار گوش‌هایتان بگذارید.با نوک انگشتانتان حرکات دایره‌واری را به آرامی انجام دهید. به سمت گیجگاه‌تان نیز حرکت کنید.این حرکات دایره‌وار را به سمت خط رویش مو امتداد دهید تا جایی که انگشتان دو طرف‌تان در پیشانی به هم

 

 

 


آموزش ماساژ در منزل - ماساژ گردن


نشستن پشت کامپیوتر باعث می‌شود گردن‌تان حسابی دردناک شود. با آموزش ماساژ در منزل این تکنیک کمک می‌کند تا تنش را رها کند و دردتان را کم کند.نوک دو یا سه انگشت را پشت گردن‌تان بگذارید؛ نزدیک جایی که گردن به شانه میرسد.فشار محکمی وارد کنید و نگه دارید.زمانی که عضلات ریلکس شدند، فشار را بردارید.شانه‌هایتان را به سمت جلو و عقب به آرامی حرکت دهید.این ماساژ را سه مرتبه انجام دهید.

همچنین بخوانید: آموزش ماساژ دست در 7 مرحله


آموزش ماساژ در منزل - ماساژ شانه


وضعیت نشستن نادرست و یا نشستن طولانی مدت پشت میز باعث می‌شود که شانه‌هایتان درد بگیرد.انگشتان دست راستتان را روی شانه راست تان بگذارید. عضله ذوزنقه‌ای در این حالت درست زیر کف دستتان قرار می‌گیرد.قسمت بالای عضله را سه مرتبه فشار دهید. و سپس با انگشتانتان روی عضلات حرکت دهید. از قسمت بیرونی شروع کنید و به سمت قاعده گردن حرکت کنید.این حرکت را در سمت چپ نیز انجام دهید.


پیشنهادویژه: پنج مزیت آموزش دوره ماساژ فنی و حرفه ای که نمی دانید

آموزش ماساژ در منزل - ماساژ کمر


درد کمر و به ویژه قسمت پایینی کمر یک درد بسیار شایع است. و متاسفانه بسیاری از کارهایی که در طول شبانه روز انجام می‌دهیم باعث تشدید این وضعیت می‌شوند.یک توپ تنیس را بین کمر خودتان و دیوار قرار دهید. بدن‌تان را به سمت پایین و بالا و اطراف حرکت دهید تا جایی که تنش را پیدا کنید. به قسمت‌هایی که تنش بیشتری دارند فشار بیشتری وارد کنید تا این تنش رها شود.آموزش ماساژ در منزل - ماساژ لگن، ران و پا


به یک سمت دراز بکشید و رول اسفنجی را در زیر لگن‌تان قرار دهید.از دستتان استفاده کنید و رول را از لگن به سمت زانو حرکت دهید در حالی که بدنتان را به سمت پایین می‌چرخانید.به آرامی به وضعیت ابتدایی برگردید.روی هر دو طرف این کار را انجام دهید.حتما بخوانید: انواع آموزش ماساژ؛ چه ماساژی برای شما مناسب است؟

ماساژ پا


راه رفتن، دویدن و ایستادن بیش از حد روی پایتان می‌تواند باعث درد پایتان شود طوری که جیغ بکشید! خبر خوب این است که می‌توانید این درد را با تمرینات زیر تسکین دهید.روی یک صندلی بنشینید.توپ را زیر پایتان قرار دهید و آن را محکم به سمت جلو و عقب از پاشنه به سمت شست پا حرکت دهید.اگر قسمتی از پا درد و تنش بیشتری دارد، توپ را در آن قسمت به صورت حرکات دایره‌وار کوچک تری بچرخانید.این حرکت را برای هر دو پا انجام دهید.فشار را بیشتر کنید. این تمرین را در صورتی که ایستاده‌اید، امتحان کنید.


لطفا نظرات و سوالات خود را در رابطه با آموزش ماساژ در منزل به روش ساده و کاربردی با ما در میان بگذارید.

 

https://b2n.ir/b80858

این عناوین را هم بخوانید