آشنایی با راه های مراقبت از پوست

راه های مراقبت از پوست را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که حتما باید با این راه ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین روش را برای مراقبت از پوست خود انتخاب نمایید. بی شک راه های مختلفی برای مراقبت از پوست وجود خواهد داشت که هر یک ویژگی های منحصر به خود را خواهد داشت.با آموزش پوست وزیبایی در آموزشگاه ورزمان آشنا شوید.آناتومی پوست را در ابتدا بشناسید

پوست (به انگلیسی: Skin) بخشی از دستگاه پوششی بدن است. بخش‌های دیگر این دستگاه مو، ناخن و غشاء مخاطی هستند. پوست با دارا بودن سطح متوسطی حدود ۲ متر مربع (۲٫۵ یارد مربع)، یکی از بزرگ‌ترین اعضا بدن است. پوست یک سد محافظتی بین محیط جهان اطراف با عضلات، اعضای درونی و رگهای خونی و اعصاب بدن تشکیل می‌دهد. مو و ناخنها از پوست منشأ گرفته و یک حفاظت اضافی ایجاد می‌کنند. ظاهر پوست به‌طور گسترده‌ای تغییر می‌کند؛ که این تغییر نه تنها به دلیل عواملی همچون افزایش سن بوده، بلکه، نمایش دهنده نوسانات هیجانی و سلامت عمومی، نیز است. پوست یک لایه محافظتی قوی است. جزء اصلی سطح پوست یک پروتئین زمخت فیبری است که کراتین نام دارد. این ماده را می‌توان در مو که ایجاد حفاظت و گرما می‌کند و در ناخنها که انتهاهای ظریف انگشتان دست و پا را می‌پوشانند، پیدا کرد.پوست به‌طور دائم خود را از طریق ریزش سلولهای مرده و تولید سلولهای تازه، نوسازی می‌کند. در نتیجه سلولهای سطحی که به دلیل سایش، آسیب یا بیماری از دست می‌روند، سریعاً جایگزین می‌شوند. سلولهای جدید در اپیدرم که لایه فوقانی پوست است و به عنوان یک پوشش محافظتی ضخیم عمل می‌کند، ساخته می‌شوند.

 

 پوست متشکّل از سه لایهٔ اصلی است

روپوست (اپیدرم) که لایهٔ نازک‌تر خارجی است.
درم که لایه ضخیم‌تر داخلی است.
هیپودرم که پوست را به بافت‌های ماهیچه‌ای متصل می‌کند.

دو نوع غدد عرق به نام های آکرین و آپوکرین نیز در پوست وجود دارند.
راه های مراقبت از پوست

راه های مراقبت از پوست را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که حتما باید با این راه ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین روش را برای مراقبت از پوست خود انتخاب نمایید. بی شک راه های مختلفی برای مراقبت از پوست وجود خواهد داشت که هر یک ویژگی های منحصر به خود را خواهد داشت. زیبایی پوست یکی از مواردی است که به خصوص برای خانم ها بسیار حائز اهمیت می باشد و محصولات مراقبت از پوست بسیاری عرضه شده که هر یک از آنها برای پوست های مختلفی مناسب خواهد بود. راه های مراقبت از پوست به موارد مختلفی مانند: جنس، سن، تیپ، نژاد، روش زندگی و شرایط پوستی فرد و ... بستگی خواهد داشت. یکی از مهمترین مواردی که از جمله راه های مراقبت از پوست می باشد را می توان تشخیص نوع پوست صورت دانست چرا که راه های مراقبت از پوست برای انواع پوست های صورت متفاوت خواهد بود. در ادامه به برخی از مهمترین راه های مراقبت از پوست اشاره کرده ایم:

راه های مراقبت از پوست, بهترین راه مراقبت از پوست , پوست خشک, پوست چرب ,پوست مختلط

حتما بخوانید: دانه های ریز روی پوست را بشناسید وبه راحتی درمان کنید

راه های مراقبت از پوست برای انواع مختلف پوست ها

همانطور که می دانید پوست های صورت به 4 نوع مختلف دسته بندی می شوند که هر یک از این پوست ها روش های مراقبت خاصی خواهند داشت و در ادامه به راه های مراقبت از انواع پوست ها اشاره کرده ایم:

راه های مراقبت از پوست, بهترین راه مراقبت از پوست , پوست خشک, پوست چرب ,پوست مختلط

-پوست چرب: پوست های چرب به دلیل چرب بودن سطح پوست نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت و برای مراقبت از این پوست ها باید روزانه دو بار پوست را شسته و برای مرطوب کردن پوست از فلوئید استفاده نمایید. استفاده کردن از فلوئید سبب جلوگیری از ایجاد آکنه شده و پوست شما را براق تر خواهد کرد. از استفاده کردن کرم های سنگین و غنی برای پوست باید حتما جلوگیری کنید.

-پوست خشک: پوست های خشک برای نگهداری به استفاده کردن دائمی از کرم های مغذی و مرطوب نیاز خواهند داشت و حتما باید از مواد مرطوب کننده ویا روغن ماساژ مناسب با پوست خشک برای تجدید مواد معدنی استفاده نمایید.

-پوست مختلط: نوع دیگر پوست ها را می توان پوست مختلط دانست که این پوست ها در برخی از قسمت های صورت مثل بینی، چانه و پیشانی پوست چربی داشته و دارای منافذ باز و همچنین جوش های سرسیاه می باشد. در برخی بخش های صورت مانند گونه ها پوست صورت خشک می باشد و برای مراقبت از این نوع پوست برای نگهداری بخش های چرب باید از محصولات پوست چرب و برای نگهداری بخش های خشک باید از محصولات پوست خشک استفاده نمایید.

-پوست نرمال: مراقبت کردن از پوست های نرمال بسیار ساده خواهد بود و افراد دارای این نوع پوست می توانند به راحتی از پوست خود مراقبت نمایند.

پیشنهاد ویزه: جوان سازی پوست صورت با داروهای گیاهی در کمترین زمان

برای مراقبت از پوست خود مانند سه مرحله اصلی فکر کنید:

پاکسازی - شستن صورت خود.
تسکین دهنده - تعادل پوست.
مرطوب کننده - مرطوب کننده و نرم کننده پوست است.
کریستینا هالی ، متخصص مراقبت از پوست در سان فرانسیسکو می گوید: "کارهای روزمره زیبایی فرصتی است برای مشاهده تغییرات در درون خود." همانطور که پوست شما با افزایش سن نیاز به تغییراتی دارد ، محصولات شما نیز چنین خواهد شد. با این حال ، او اضافه می کند ، "این به معنای ایجاد کمال نیست." اجازه دهید این سه قدم به آیین روزانه شما تبدیل شوند که پوست شما را تقویت می کند.
بهترین راه های مراقبت از پوست

اطلاع داشتن از بهترین "راه های مراقبت از پوست" سبب خواهد شد که بتوانید پوست صورت خود را به بهترین شکل ممکن مراقبت نمایید. لازم به ذکر است که یکی از بهترین راه ها جهت مراقبت از پوست استفاده کردن از ماسک صورت می باشد که ماسک های صورت را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

امیدواریم این مقاله مفید واقع شود لطفا نظرات وسوالات خود را با ما در میان بگذارید.

این عناوین را هم بخوانید