typesofmassage

انواع آموزش ماساژ؛ چه ماساژی برای شما مناسب است؟

آموزش ماساژ برای سالیان درازی تمرین و استفاده می شده است. اگر شما به ماساژ نیاز دارید و ماساژ می خواهید، باید بدانید که حدود 80 نوع استایل خاص ماساژ هست که بسته به نوع و میزان فشار، حرکات و تکنیک متفاوت هستند که شامل مالش، فشار دادن، و دستکاری عضلات و بافت های نرم دیگر با دست، انگشتان، ساعد، آرنج و یا حتی پاها می شود.طبق گزارشی که انجمن ماساژ آمریکا ارائه داده است؛ بیش از 25 درصد از بزرگسالان آمریکایی حداقل یک مرتبه ماساژ را در طول سال 2016 _ 2017 دریافت کرده اند که دلایل بسیار متنوعی برای دریافت ماساژ بیان کرده بودند. و هم‌چنین روش های متنوعی برای دریافت ماساژ انتخاب کرده بودند، حالا برای کمک به مشکلاتی که داشتند، بهبود آسیب های فیزیکی و یا حتی برای اینکه حال عمومی بهتری را تجربه کنند.این جا اطلاعاتی را برایتان در مورد انواع آموزش ماساژ آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کند نوع ماساژی که برایتان مفید و مناسب هست را پیدا کنید.

دوره های آموزش ماساژ در حال حاضر از گزینه های برتر برای کسب درامد هستند که به عنوان یک شغل دوم یا حتی اول برای رسیدن به درآمد مورد استفاده قرار خواهند می گیرند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم نیز در حال حاضر به روش های شفابخش جایگزین یا طب های مکمل برای آرامش و کمک به مشکلات و بیماری های بدن خود و نیازمندان به درمان می پردازند. ماساژ در حال حاضر یکی از اولین گزینه هایی است که باعث کاهش استرس می شود و فرد احساس تازه شدن می کند. اگر شما قصد ثبت نام در یک دوره ماساژ را دارید، برخی از مهم ترین و محبوب ترین سبک های ماساژ آنها را در نظر بگیرید، بنابراین شما ممکن است ببینید که کدام یک از این ها واقعا علاقه مند به یادگیری و تمرین دارید.

همچنین بخوانید: آموزش ماساژ در منزل به روش ساده و کاربردی

 

مدل های ماساژ

 


یادگیری دوره های ماساژ اولین گام برای تبدیل شدن به یک ماساژ درمانگر تایید شده مورد نیاز است. دوره های ماساژ مانند ماساژ بافت عمیق ، رفلکسولوژی، آروماتراپی، ماساژ سوئدی و ماساژ ورزشی از سبک های ماساژ معروف است. این دوره ها اغلب در مدارس ماساژ یا موسسات معتبر سازمان فنی و حرفه ای در ایران ارائه می شود. اگر شما در حال تحصیل به عنوان یک رشته تحصیلی ماساژدرمانی در خارج از کشور هستید، ممکن است بخواهید برخی از انواع آموزش ماساژ مختلف را بررسی کنید و دوره های ماساژ لازم با توجه به اهداف درمانی خود را بگذارید تا بتوانید به مشتریان خود یک تجربه منحصر به فرد و آرامش بخش هدیه بدهید.
 


لیست انواع آموزش ماساژ را ببینیدسبک های زیادی از 3500 سال پیش تا اکنون بوجود آمده اند که هر کدام اثرات ریلکسی و درمانی زیادی دارند که در این قسمت یک لیست کامل از سبک های مهم انواع "آموزش ماساژ" را می توانید مشاهده نمایید.

 

 • ماساژ بافت های عمیق
 • ماساژ سوئدی
 • ماساژ بازتاب شناسی
 • بارداری و ماساژ نوزادان
 • ماساژ تایلندی
 • سنگ داغ
 • ماساژ شیاتسو
 • ماساژ ایرانی
 • ماساژ ورزشی
 • ماساژ توی نا
 • ماساژ یو می هو
 • ماساژ بیماران خاص
 • و ....


انواع آموزش ماساژ: بهترین نوع ماساژ چیست؟


بهتر است بدانید که انواع مختلفی از ماساژ در زمان های متفاوتی، محبوب تر بوده اند. بنابراین لزومی ندارد که آخرین مد ماساژ حتما برای شما بیشترین فایده را داشته باشد. طیف روش هایی که در ماساژ استفاده می‌شوند از حرکات طولانی و نرم شروع میشود تا حرکات کوتاهی که با انگشت نواخته میشود. برخی از ماساژورها از روغن و لوسیون استفاده می کنند برخی دیگر استفاده نمی کنند. برخی از ماساژورها از شما میخواهند لباس هایتان را کامل بیرون بیاورید و برخی دیگر این کار را لازم نمیدانند.یک ماساژ می تواند از پنج دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام مدل ماساژ برای شما مناسب است؛ بایستی یک سوال از خودتان بپرسید. آیا فقط ماساژ را برای ریلکسیشن و کنترل استرس میخواهید؟ یا مشکل پزشکی خاصی دارید که میخواهید با ماساژ آن را بهبود دهید؟ این را دقیقا در نظر داشته باشید و در بین آموزش ماساژهایی که می بینید و یا ماساژ تراپیست خاصی که مراجعه می‌کنید، آن را تقاضا کنید.برخی از ماساژ تراپیست ها از ترکیب روش های خاصی استفاده می کنند. یا ممکن است شرایطی چون سن، شرایط و یا نیازهایی که شما دارید را مد نظر داشته باشند و طبق آن نوع ماساژ را تعیین کنند.در اینجا لیستی از انواع آموزش ماساژ و متدهای خاص ماساژ را می بینید که بیشتر از بقیه محبوب هستند.

 
پیشنهاد ویژه : مطالبی که درباره آموزش ماساژ پروستات نمی دانید؟؟؟

          انواع آموزش ماساژ- ماساژ سوئدی

محبوب‌ترین نوع ماساژ تراپی؛ ماساژ سوئدی می‌باشد. در ماساژ سوئدی از حرکات نرم و طولانی استفاده ی‌شود. این حرکات روی مفاصل نیز انجام می‌شوند. ماساژ سوئدی هم ریلکس کننده و هم انرژی بخش می‌باشد. و حتی می‌تواند پس از یک آسیب فیزیکی کمک کننده باشد.تکنیک های ماساژ سوئدی در ماساژهای ورزشی ، درمانی و ریلکسی بسیار پرکاربرد است.ماساژ سوئدی در دانشگاه های ایران در رشته فیزیوتراپی تدریس می شود.ماساژ سوئدی برای آموزش به مبتدیان توصیه می شود.


          انواع آموزش ماساژ- ماساژ بافت‌های عمیق

بهترین نوع ماساژ برای وقتی است که احساس می‌کنید نقطه‌ای در بدن‌تان وجود دارد که منشا تمام درد و تنش‌تان از این نقطه است! ماساژ تراپیست روی ماساژهای عمیقی تمرکز می‌کند و کمتر حرکات موزون و ریتمیک را انجام می‎‌دهد. این نوع ماساژ می‌تواند برای انواع دردهای مزمن مثل کشیدگی عضلات کمر، ماساژ درمانی هم محسوب شود.تکنیک های ماساژ دیپ تیشو با ساعد و آرنج و مشت انجام می شود و بسیار پر فشار است.اگر فردی می خواهد ماساژ دیپ تیشو انجام دهد باید به اجرای تکنیک های ماساژ سوئدی آشنایی کامل داشته باشد.

حتما بخوانید : دوره آموزش ماساژ دیپ تیشو با مدرک ماساژ بین المللی فنی و حرفه ای


         انواع آموزش ماساژ - ماساژ ورزشی


ماساژ ورزشی از انواع مختلفی از تمرینات استفاده می‌کند تا به ورزشکاران قبل، حین و بعد از مسابقات ورزشی کمک کند. ممکن است برای جلوگیری از ایجاد آسیب نیز به شما کمک کند.ماساژ ورزشی شامل سه مرحله کلی برای اجرای تکنیک های ماساژ ورزشی است.ماساژ ورزشی قبل ورزش،حین ورزش و بعد ورزش است.ماسور ورزشی باید اطلاعات بالایی از اناتومی ، سیستم های تمرینی و آسیب های ورزشی داشته باشد.


           انواع آموزش ماساژ - ماساژ شیاتسو

در زبان ژاپنی؛ شیاتسو یعنی فشار انگشت. ماساژ تراپیست در این نوع ماساژ از فشار هماهنگی بر روی قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کند. تصور می‌شود این نقاط، در مسیر انرژی حیاتی بدن یا همان انرژی چی می‌باشند. که ماساژ شیاتسو به آزاد کردن تنش از این نقاط کمک می‌کند.شیاتسو به نوعی طب سوزنی بدون استفاده از سوزن است.شناخت کانال های انرژی و نقاط مهم طب سوزنی برای ماساژیست امری ضروری است.

 

         انواع آموزش ماساژ- ماساژ تایلندی

در این نوع ماساژ، ماساژ تراپیست از اندام‌های خودش استفاده می‌کند تا فرد را به پوزیشن‌های خاصی برساند. این ماساژ برای افزایش انعطاف پذیری و تمرکز بر روی نقاط فشار مناسب می‌باشد.تای ماساژ یا همان ماساژ تایلندی با نام یوگای افراد تنبل نیز شناخته می شود.تکنیک های ماساژ تایلندی در پوزیشن های مختلف با دست یا پا انجام می شود.انجام شیوه های ماساژ تایلندی با احتیاط روی بدن افراد سالمند یا کسانی که دارای مشکلات استخوانی هستند اجرا می شود.

متدهای آموزش ماساژ دیگری هم چون ماساژ بارداری ، کودک و ... نیز وجود دارند که بسته به شرایط فرد قابل انجام می‌باشند.برای انجام ماساژهای این چنینی باید ملاحظات پزشکی توسط دکتر متخصص لحاظ شود و ماسور با توصیه پزشک تکنیک ها را انجام دهد.

https://b2n.ir/j06053

این عناوین را هم بخوانید