آموزش ماساژ برای رفع خستگی در سه سوت

با تکینکهای متنوعی می‌توان خستگی و کوفتگی را پس از یک روز کاری از تن بیرون کرد. این تکنیک‌ها به راحتی در منزل قابل انجام هستند. قبل از ماساژ مقداری روغن ماساژ که می‌تواند روغن نارگیل یا زیتون باشد را آماده کنید. تکنیک‌های مسواکی، ورز دادن مثل خمیر، ماساژ پوست و ... در این مقاله ارائه شده‌اند.تنها با یاد گرفتن این چند تکنیک آموزش ماساژ می‌توانید بعد از یک روز شلوغ و سخت کاری، خستگی را از عزیزانتان دور کنید و آن‌ها با آرامش به جمع خانواده بازگردانید.
آموزش ماساژ برای رفع خستگی را چگونه آغاز کنیم؟

کف دست‌هایتان را روی کمر فرد بگذارید و یا هر قسمت دیگری که می‌خواهید ماساژ را از آن نقطه آغاز کنید. دست‌هایتان را به سمت بالا حرکت دهید و سعی کنید عضلات زیرین را با فشار مناسب لمس و سپس مالش دهید. به نسبت تکنیک مسواکی که معرفی خواهیم کرد این روش فشار بیشتری وارد می‌کند و برای آغاز ماساژ بسیار مناسب هم هست. این تکنیک کمک می‌کند روغن ماساژ که استفاده می‌کنید هم به خوبی پخش شود. این روغن می‌تواند روغن نارگیل یا زیتون باشد. حتما قبل از استفاده از روغن آن را در دستانتان نگه دارید تا گرم شود.

ماساژ برای خستگی,آموزش ماساژ برای رفع خستگی,ماساژ,آموزش ماساژ
آموزش ماساژ برای رفع خستگی : آموزش ماساژ مسواکی

فکر کنید انگشت‌هایتان، دندانه‌های مسواک هستند و قرار است کمر فرد را مسواک بزنید. این روش بسیار محبوب است و اتفاقا در پایان ماساژتاثیرش بیشتر هم می‌شود.

ماساژ برای خستگی,آموزش ماساژ برای رفع خستگی,ماساژ,آموزش ماساژ

حتما بخوانید: کتاب آموزش ماساژ

آموزش برای رفع خستگی ؛ آموزش ماساژ کات کاراته

لبه‌ی بیرونی دست‌هایتان را روی کمر فرد قرار دهید. حواستان باشد قرار نیست مثل کاراته کار ها یک دسته چوب را بشکنید! پس آرام ضربه بزنید و تمام کمر فرد را پوشش دهید. مچ دست‌هایتان سفت نباشد و یک ریتم مناسب را در زمان انجام حرکت حفظ کنید.

ماساژ برای خستگی,آموزش ماساژ برای رفع خستگی,ماساژ,آموزش ماساژ
آموزش ماساژ برای رفع خستگی ؛ آموزش ماساژ به شکل ورز خمیر

تا حالا خودتان نان درست کرده‌اید؟ یا وقتی مادربزرگتان نان درست می‌کند به حرکات دستش توجه کرده‌اید؟ این تکنیک تقریبا مثل همان روشی است که خمیر را ورز می‌دهند.عضلات هر قسمتی که می‌خواهید ماساژ دهید را در دست بگیرید، بغلتانید و بچرخانید و فشار دهید! درست مثل این که خمیر هستند. اگر می‌خواهید عضله بیشتری را در دست بگیرید و ورز دهید فقط از انگشتانتان استفاده کنید. ورز دادن عضلات باعث می‌شود گردش خون‌شان بهبود پیدا کند و اگر کوفتگی یا خستگی دارند، برطرف شود.

ماساژ برای خستگی,آموزش ماساژ برای رفع خستگی,ماساژ,آموزش ماساژ

پیشنهاد ویژه: شرایط ویژه آموزش ماساژ ؛ با وام یک ساله بدون سود

آموزش ماساژ برای رفع خستگی ؛ آموزش ماساژ نقاط فشار

حتما وقت‌هایی پیش آمده که احساس کنید تمام خستگی و استرس جسمی‌تان دقیقا در یک نقطه از بدن به شکل گره جمع شده است.به طور مثال برای من این گره‌ها در زیر گردن و روی شانه‌ها وجود دارند. تلاش کنید ضمن ماساژتان متوجه شوید فرد دقیقا کجا این گره‌ها را نشان می‌دهد چون با تکنیکی که در ادامه می‌آوریم به راحتی می‌توانید خستگی و فشار را از این نقاط استخراج کنید.ممکن است فرد روی کمرش و یا هر جای دیگر این نقاط را نشان دهد. در هر صورت با شست دستتان و یا انگشت اشاره و یا هر دو به آن نقطه فشار محکم و عمیقی وارد کنید. البته حواستان باشد آنقدر عمیق نباشد که فرد را آزرده کند. شست دستتان را به مدت ده ثانیه نگه دارید و سپس آزاد کنید. می‌توانید برای اینکه اثر این ماساژ بیشتر شود، از فرد بخواهید زمانی که شما انگشتتان را فشار می‌دهید نفس را حبس و زمانی که انگشتتان را برمی‌دارید نفسش را آزاد کند.

ماساژ برای خستگی,آموزش ماساژ برای رفع خستگی,ماساژ,آموزش ماساژ

آموزش ماساژ برای رفع خستگی ؛ آموزش ماساژ پوست

پوست هر قسمتی که می‌خواهید ماساژ دهید را بین انگشت اشاره و شست دستتان بگیرید و به آرامی به سمت پایین امتداد دهید. بهتر است حتما قبل از انجام این کار ناخن‌هایتان کوتاه باشد.

امیدوارم این مقاله براتون مفید واقع شود لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

این عناوین را هم بخوانید